Služby

Individuální koučink

Individuální koučink je trochu jiný než běžný rozhovor. Při koučovacím rozhovoru kouč naslouchá a klade cílené otázky, neradí, neříká co si o tématu sám myslí.
Koučovaný si odpovídáním na otázky hledá svá řešení. 

Kouč provází otázkami a drží proces, aby si koučovaný sám došel do cíle, který si nastavil.
To s čím se člověk "šušní" roky o samotĕ, dokáže s koučem posunout bĕhem pár sezení.

Lidé často úplně neví, co vlastně chtějí řešit,

Má osobní zkušenost je, že se lidé často stydí si říci o podporu, protože vlastně zcela neví, co chtějí řešit. Život často vnímají jako jeden veliký balík chaosu. Tak nějak tuší, kde je tlačí bota. A udělat si čas a projít si všechny šuplíky života, toho se tak nějak bojí.

S koučem si to mohou lépe a strukturovaně uchopit, vydefinovat, vyhmatat, dát do slov. Velká část zakázek pro koučink zní právĕ něco jako

"chci si přijít na to, co vlastnĕ chci řešit".

 Někdy vytáhnou nějaké neškodné téma, které není tak složité a nebezpečné. A jak získají důvěru, tak pak si snáze pojmenují podstatu. A ledy se hnou. a jde se do hloubky.

Jsem vázána mlčenlivostí i etickým kodexem.

A pokud se objeví něco, co překračuje rámec mé kompetence, nebudu si hrát na psychologa, doporučím Vám odborníka.

A když už je téma na světě

obejdeme ho otázkami ze všech stran. Nastavíme si cíl a hledáme podobu konkrétních kroků. Kouč Vám mnohokrát rodící se řešení ze všech stran zpochybní, poskytne Vám možnost se na věc podívat z více úhlů a výsledek pak bude skutečně promyšlený a rozhodnutí pevné.
První krok ... druhý krok a změna se děje.

Chcete zažít ochutnávku zdarma?  

Kdo je můj klient

Provázím změnou, vzestupem i sestupem, hledáním smyslu.

Pomáhám klientům měnit a fixovat jejich návyky,

které jim brání ve svobodě a celistvosti.

Velká část zakázek pro koučink zní něco jako "chci si přijít na to, co vlastně chci řešit", "chci si zmapovat jaké mám možnosti", "chci se podívat na věc z jiné strany, než nyní vidím"

Nejčastěji se na mne obracejí lidé 

na přelomu druhé poloviny života

 kteří např. dlouho investovali mnoho úsilí do své kariery. Obětovali své práci mnoho energie a třeba dostatečně nerozvíjeli důležité životní vztahy. Ale najednou cítí, že jsou prázdní, život jim utíká mezi prsty... Uvědomují si, že reálně před sebou mají méně let než zůstalo za nimi a tuší, že život je ještě i o něčem jiném než to, za čím se doposud hnali... Společně hledáme program pro druhou polovinu života.  A to je výzva!

Další skupinou, která mne oslovuje jsou lidé, kteří touží

uchopit svoji spiritualitu

autenticky a nově, ale cítí se na okraji oficiálních struktur církve. Setkali se třeba s nějakým nepochopením či odmítnutím ve svých komunitách a hledají pochopení u někoho, kdo se snaží poctivě žít své křesťanství, ale nebude je tlačit do něčeho, co jim nesedí. Bude jim oporou při hledání pravdivého vztahu k tomu, co je přesahuje. Oslovují mne muži i ženy.

Chcete vědět více?


Jak to probíhá? 

Prvních 30 min setkání (na živo nebo online) je vždy zdarma. Jde o získání důvěry a o vzájemné vyjasnění si očekávání, včetně nastavení podmínek spolupráce.

Většinou pak stačí série 5ti 45 min sezení, aby člověk zjistil, že se již netočí v kruhu a nejen ví jaké kroky udělat, aby se posunul, ale kus cesty ke změně již reálně uskuteční. A také ocení, že ho v těch krocích kouč nějaký čas doprovází, motivuje a podporuje.

Otázkami směřuji nikoli k utápění se v sebelítosti a "babrání se" v problému, ale se vší empatií se s klientem zaměřuji na to pro-růstové, hledání řešení, nadĕji, důvodů k vděčnosti. 

Koučovací setkání probíhají dle domluvy osobně, online nebo formou procházky.

Chcete ochutnávku zdarma?